Home » Serwis » Wymiana i przechowywanie opon

Wymiana i przechowywanie opon

Producenci opon zalecają wymianę opon letnich na zimowe w przypadku spadków temperatury poniżej 7 stopni. Czekanie aż zacznie się prawdziwa zima, mrozy i śnieżyce nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż narazimy się na kolejki. Wymiana opon w odpowiednim momencie wpływa na ich trwałość i bezpieczeństwo użytkowników. Opony letnie w zimie gorzej trzymają się nawierzchni i szybciej ulegają zużyciu. W tych warunkach opony zimowe gwarantują krótsze hamowanie, wyższe przyspieszenie, oraz ze względu na swoją miękkość lepszy komfort podróżowania.

Zamianę z opon zimowych na letnie zalecamy wykonać w kwietniu ze względu na temperatury wyższe od 7 stopni. W okresie letnim opony zimowe ulegają szybszemu zużyciu.

Biorąc jednak pod uwagę bezpieczeństwo użytkowników, okres zimowy w większym stopniu obniża skuteczność opon letnich, niż zimowych w lecie. Stąd też szybszą wymianę, zdecydowanie sugerujemy przed zimą.

Podczas zamiany opon ocenimy ich przydatność, stan techniczny bieżnika, wyważymy koła, jest możliwość także przechowanie opon w naszym magazynie.