Home » Serwis » Naprawy silników

Naprawy silników

Wymianie podlegają: świece zapłonowe, świece żarowe, paski klinowe uszczelki pod głowicą i deklem zaworowym, tłoki, pierścienie, wałki rozrządu, zawory, popychacze, śruby, turbosprężarki, intercoolery, regenerujemy i wymieniamy: głowice, zawory EGR, pompy oleju, uszczelniamy miski olejowe i inne elementy silnika.

Silnik jest głównym elementem samochodu. Należy zwracać szczególną uwagę na przejawy jego zużycia jak: nierównomierna praca, dymienie z rury wydechowej, spadki mocy, falujące obroty, gaśniecie w trakcie jazdy i po uruchomieniu, trudności z uruchomieniem, wycieki, zwiększone zużycie paliwa, wycieki płynu chłodniczego, ślady oleju w płynie chłodniczym, zmniejszanie się ilości oleju silnikowego, przegrzewanie i inne.

Te wszystkie usterki wymagają niezwłocznego przyjazdu do naszego serwisu na zdiagnozowanie problemu i naprawy. Zostanie wykonana diagnostyka komputerowa, odpowiednie pomiary i regulacje, wymienimy zużyte podzespoły.

Chcielibyśmy podkreślić, że we właściwym czasie określonym przez Opla należy wymienić rozrząd. W przeciwnym wypadku rozerwany pasek niszczy głowicę, układ zaworów doprowadzając do bardzo kosztownych napraw z wymianą silnika włącznie.