Home » Serwis » Diagnostyka Komputerowa

Diagnostyka Komputerowa

Wykonujemy: odczyt Będów, kasowanie inspekcji serwisowej, diagnostykę komputerową, kasowanie błędów, naprawy w zakresie elektroniki i elektromechaniki, naprawy instalacji elektrycznych, naprawy układów poduszek powietrznych i klimatyzacji, naprawy układów ABS i z nim sprzężonych, naprawy układów nadmuchu klimatyzacji, regenerację i wymianę mechanizmów wycieraczek, elektrycznych szyb i centralnych zamków, montaż haków holowniczych, alarmów, czujników parkingowych i blokad skrzyni biegów, regenerację i wymianę alternatorów i rozruszników, naprawy układów sterowania silników benzynowych i diesla, regenerację przepustnicy, naprawy związane z filtrem cząstek stałych i wiele innych.

We Współcześnie produkowanych samochodach marki Opel komputery zarządzają wieloma podzespołami samochodu.

Liczne kontrolki ostrzegają użytkownika o awariach. Gdy to nastąpi, zwykle Klienci jadą do serwisu, aby podłączyć auto do komputera, jednak dokładnie tak określona usługa prowadzi jedynie do odczytu błędów lub ich skasowanie, jeśli będzie to możliwe.

Jeśli błędu nie można skasować samochód należy poddać dalszej pełnej diagnostyce i naprawom elektromechanicznym.

Komputery w prosty sposób nie wskazują elementów do naprawy, wykrywają błędy a nie ich powód.

Elektromechanik musi dokonać licznych pomiarów i weryfikacji podzespołów, gdyż powodów awarii może być mnóstwo. W trakcie rozszerzonej diagnostyki, która wykonywana jest także w czasie jazdy, analizowane są odczytywane parametry, mierzone są szczelności układów, ich wydajności, sprawdzane połączenia elektryczne oraz całe obwody i ich drożność, mierzone podciśnienia i ciśnienia i inne.

Klientom którzy zetkną się z podobnymi problemami, sugerujemy, aby decyzje o wymianie podzespołów elektromechanicznych podejmowali po rozszerzonej diagnostyce, która kosztuje drożej niż samo podłączenie do komputera, ale prowadzi do naprawienia usterki.